יתרונות של כרטיס זיכרון טוב ואיכותי מול כרטיס זול

בימינו, אחת מהדרכים הכי נפוצות ויעילות לשמירה ואחסון של מידע הוא כרטיס זיכרון. כרטיסי זיכרון קיימים בטלפונים, בכל סוגי המצלמות, ובעוד שלל מכשירים אלקטרוניים. כמו שאפשר להבין מהעידן שבו אנו חיים, הבחירה במוצר כל כך נפוץ וחשוב כמו כרטיס זיכרון היא לא פשוטה, וישנן המון יצרניות וסוגים שונים של כרטיסים שאפשר לרכוש, כרטיסים שונים מתאימים למכשירים שונים ונפח האחסון ומהירות הכרטיס משפיעים על היכולת והתפקוד שלו וגם על תפקוד המכשיר. במאמר הבא נסביר קצת על כרטיסי זיכרון ונציג את היתרונות של כרטיס זיכרון טוב ואיכותי.

למה להשקיע בכרטיס זיכרון איכותי

כמו הרבה רכישות בחיים, גם כשבוחרים כרטיס זיכרון קל מאוד להתפתות ולרכוש את המוצר הזול על פני המוצר היקר והאיכותי יותר, אך גם במקרה הזה, ואפילו במיוחד, החיסכון עלול לעלות ביוקר.

למשל, כשמדובר במצלמות שפועלות ברציפות במשך שעות ארוכות ובתנאי מזג אוויר משתנים, הבחירה בכרטיס זיכרון זול יותר עלולה להוות בעיה רצינית. כרטיס זול צפוי להתקלקל בשל התנאים הללו, מה שעלול לגרום לתקיעות של המצלמה, קבצים שלא נשמרים ומחיקה של קבצים קיימים, שגיאה של קריאת הכרטיס, ולעתים אף להוביל לפגיעה קריטית במצלמה שבמקרה הטוב תדרוש תיקון, ובמקרה הרע, החלפה מוחלטת של המצלמה. הרבה אנשים נוהגים לחשוב שמדובר בתקלה במכשיר, אבל לרוב מקור הבעיה תהיה בכרטיס הזיכרון. זכרו, גם אם מדובר בכרטיס יקר יחסית, הוא עדיין זול יותר מהמכשיר עצמו, וההשקעה בכרטיס איכותי יכולה לחסוך המון כסף כשמדובר במניעת תקלה במכשיר, ובטח שבמקרים בהם הייתם צריכים תיעוד למטרות ביטוח.

איך לבחור כרטיס זיכרון

בסופו של דבר, היתרונות של כרטיס זיכרון טוב ואיכותי נובעים בעיקר מהעמידות שלו, כמות האחסון, וקצב העברת הנתונים שלו. כשקונים כרטיס זיכרון למצלמות שאמורות לעבוד במשך זמן רב, כדאי מאוד לקנות כרטיס בעל נפח איחסון של 64GB, ואם מדובר במצלמת רכב פשוטה, 32GB. כשזה נוגע לקצב העברת הנתונים של הכרטיס, כדאי לקנות כרטיס בעל 10MB/S. את הפרטים ניתן לבדוק על הכרטיס ועל האריזה.

לסיכום: למה לבחור כרטיס זיכרון יקר מאשר אחד זול

  • קיבולת אחסון אמיתית: כרטיסי זיכרון יקרים מציעים קיבולת אחסון אמיתית, בניגוד לכרטיס זיכרון זול שכנראה לא יגיע עם קיבולת אחסון אמיתית.
  • מהירות קריאה וכתיבה גבוהה: כרטיסים יקרים מציעים מהירויות קריאה וכתיבה מהירות יותר, מה שמאפשר טעינת קבצים וסרטונים במהירות גבוהה וביצוע שיפורים במהירות הכללית של המכשיר.
  • עמידות ואמינות: כרטיסי זיכרון יקרים בנויים מחומרים איכותיים ועמידים יותר, ומציעים אמינות גבוהה לאורך זמן רב.
  • תמיכה בטכנולוגיות מתקדמות: כרטיסים יקרים תומכים בתקנים וטכנולוגיות מתקדמות יותר, כולל תמיכה בכרטיסי זיכרון עם קיבולת גבוהה (SDXC) ותקני תקשורת מהירים כמו UHS-II ו-UHS-III.
DashCams.co.il
Logo