כרטיס זיכרון מומלץ למצלמת רכב

בכתבה הבאה נתמקד בכרטיס זיכרון למצלמת רכב, מה החשיבות של הכרטיס להליך התיעוד ושמירת החומר המצולם, כיצד לבחור כרטיס זיכרון. רגע לפני שנגיע לכרטיס הזיכרון, בואו ננסה קודם להבין מה היתרונות במצלמת רכב, כיצד תחושת הביטחון שלנו על הכביש יכולה לעלות, ואיך המצלמה מגנה עלינו.

למה צריך מצלמת רכב

התפקיד של מצלמת הרכב הוא בעיקרון לתעד את הנסיעה שלנו על הכביש, ולשמש כאמצעי שיהווה עדות עבורנו בכל מקרה של תאונה, דוח וכדומה. עדות המצלמה כבילה מבחינה משפטית ויכולה להשפיע בצורה מוחלטת על החלטת בית המשפט לתעבורה בנוגע למקרה שלנו. את מצלמות הרכב ניתן להתקין בשלל מיקומים שונים ולדאוג שהנסיעה תצולם מכל מיני זוויות, כך שנוכל להוכיח באופן ודאי כי התאונה לא הייתה באשמתנו, או שהדוח שקיבלנו לא היה מוצדק.

יתרון נוסף של המצלמה יהיה השימוש שלה כגורם מרתיע, שעשוי לגרום לנהגים לחשוב פעמיים. בין אם מדובר בנהג שנוסע בצורה מסוכנת או במכונית שפגעה ברכב שלכם ותכננה לברוח, הימצאות המצלמה ברכב עלולה לעשות את ההבדל מבחינת היחס של הנהג אליכם בסיטואציה ובצורה שבה הוא בוחר להתנהל. סביר להניח שנהג שפגע ברכב שלכם וזיהה מצלמה, יעדיף להשאיר פרטים ולסגור איתכם את העניין במקום לברוח מהזירה.

מצלמה ברכב יכולה גם לשמש כגורם המתעד את הדרך בה אתם נוסעים ואת הנוף, ואף לבצע הקלטה קולית בנוסף להסרטה, בין אם מדובר בשיחה ביניכם לבין היושבים ברכב או בשיחה עם שוטר שניגש לחלון שלכם.

חשיבות כרטיס זיכרון למצלמת רכב

כרטיסי זיכרון למצלמות מגיעים עם נפח אחסון ואופן פעולה שונה. נפח האחסון והיכולת הטכנולוגית של הכרטיס עלולים להיות קריטיים במקרים מסוימים, במיוחד כשאתם צריכים להוציא מהמצלמה קטע שהוסרט בזמן מסוים. כשאתם בוחרים כרטיס זיכרון למצלמת רכב, חשוב שתבחרו בכרטיס שמיועד לשימוש רב וידאג לשמירה של הסרטים לאחר שאלו נמחקים על מנת לפנות מקום לסרטים החדשים. בחירה בכרטיס זיכרון חלש מידי עשויה לגרום לבעיות, למשל, קפיצות ותקיעות בסרט, מחיקה לא רצויה של קבצים, ותקלה במצלמה שלא תאפשר לכם להסריט.

מומלץ לקרוא: יתרונות של כרטיס זיכרון טוב ואיכותי מול כרטיס זול

איך לבחור כרטיס זיכרון למצלמת רכב

על כל כרטיס זיכרון יש כיתוב המעיד על קצב העברת הנתונים שלו לשנייה. קצב העברת הנתונים הוא מעין תעודת ביטוח ליכולת הכרטיס. על כרטיס זיכרון שמתאים למצלמת רכב יהיה רשום לפחות 10MB/S, זאת אומרת – קצב העברת נתונים של לפחות 10 מגה בייט לשנייה.  

DashCams.co.il
Logo